Archív akcií 2011/2010 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 12 Máj 2013 09:51

2011 Prvý ročník čistenia Váhu

Vďaka podporeným projektom v programe Mládež a podpore mesta Žilina sme mohli rozvinúť našu aktivitu a znásobiť efekt pre prírodu. Úžasné bolo, že sa od posledného čistenia odpad až tak nekopil na lokalite, ktorú sme vyčistili. Oproti pôvodným 60 vreciam sa na tom istom mieste nazbieralo "len" 15. Celkovo sme nazbierali za túto akciu 400 vriec. Počasie bolo síce mimoriadne chladné, avšak priamych účastníkov bolo viac ako 75. Mnohí len prišli pomôcť hoci na pol dňa. Pešia partia spravila priam hodinársku prácu, hoci ich úsek bol terénne veľmi náročný. Večer sa hralo na gitarke, premietal sa Krtek a "No počkaj zajac". Skauti nám požičali stan aj s pieckou a tak bol komfort spania celkom dobrý. Aprílový termín sme zvolili po konzultácií s NP Malá Fatra, pretože sme sa museli prispôsobiť vegetačnému cyklu.

Týždeň na to úplne nezávislá partia ľudí čistila prielom Hornádu. Tak nás to potešilo, že nie sme v tom sami!

Tu si môžete pozrieť video z nášho prvého ročníka čistenia Váhu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sOM7rGrgIr8


Čistenie Rajčianky 2011

Uvedomili sme si, že na to, aby sme niečo naozaj zmenili, musíme do aktivity zapojiť viac ľudí, najmä obyvateľov pobrežia. Hoci Rajčianka preteká mestom a často v nej vidíte rybárov, ale i množstvo smetí.

rajčianka

2011 Prvý ročník čistenia Váhu, pokračovanie druhé

Počasie vyšlo nad očakávanie. Členov bolo trochu pomenej, avšak na hlavu sa vyzbieralo viac vriec. Keďže bola bujná vegetácia, pešia skupiny by nemala význam, všetko sa zbieralo z vody. Boli sme v správach až na 3 televíziách!!!

Počas čistenia sme na ostrove našli rásť cherry paradajky a obrovskú slnečnicu. Tí odvážnejší ochutnali a neľutovali. Na tomto čistení sa nikto "necvakol" teda v mieste kde by sme to čakali.

Celý rok je možné si pozrieť na videu "Vodná pošta" aj v našom archíve.


2010 Nultý ročník čistenia Váhu

Myšlienka hromadného čistenia sa zrodila z predchádzajúcich neorganizovaných aktivít, ktoré však nemali reálny dopad na lokalitu. Preto sme sa rozhodli zorganizovať  akciu vo väčšom meradle.

Video z nultého ročníka si môžete pozrieť tu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sOM7rGrgIr8


Posledná úprava Nedeľa, 12 Máj 2013 10:59
 
 

Partneri

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok