Archív akcií 2013
Projekt Živé knižnice PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 26 Január 2014 17:43

Dňa 16. 12. 2013 sa uskutočnil na Základnej škole v Hôrkach projekt Živé knižnice.

Do projektu sa zapojila aj Janka Imrišková, ktorá prezentovala naše o.z. Turistický štvorček.


„Tento projekt vznikol ako myšlienka mimovládnej organizácie „Stop násiliu“ v Dánsku a neskôr bol rozšírený v rámci Európy aj mimo nej. Je to metóda odbúravania predsudkov, stereotypov a zoznamovania sa s novým pohľadom na veci okolo nás.

Živé knižnice fungujú presne tak ako klasická knižnica. Čitatelia prídu a požičajú si knihu na limitovaný čas. Knihy v Živej knižnici sú však ľudské bytosti a spoločne s čitateľmi vstupujú do kontaktu cez osobný dialóg. Knihy môžu hovoriť o sebe, no dokážu odpovedať aj na otázky čitateľov a vzdelávať.

Témou tejto Živej knižnice bolo Dobrovoľníctvo a cieľovou skupinou žiaci 9. ročníka. Veľa mladých ľudí začína s dobrovoľníctvom práve v tomto veku. Preto bolo naším cieľom žiakov motivovať, predstaviť im zaujímavým spôsobom rôzne možnosti dobrovoľníctva v rámci Žilinského kraja prostredníctvom osobných príkladov 3 Živých kníh. Živé knihy pritom predstavovali dobrovoľníci, dlhodobo pôsobiaci v rôznych oblastiach ako ekológia, voľný čas, nenápadní hrdinovia, jašidielňa, kresťanské aktivity.

Prostredníctvom spätnej väzby od žiakov sme zistili, že mnoho z nich pripúšťa, že by sa v budúcnosti radi zúčastnili dobrovoľníckych aktivít a mnohí sa už zapájajú aj prostredníctvom školy. Dievča 15 r.: „Živá knižnica nám otvára srdcia, aby sme pomohli ľuďom, ktorí to potrebujú.“

Realizácia projektu bola spolufinancovaná z prostriedkov Európskej únie a národného projektu Komprax.“

Za Živé knižnice, Ivana

  

Posledná úprava Nedeľa, 16 Marec 2014 22:08
 
Video: Odpočívadlo pri rieke Kysuca PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 19 Január 2014 18:56

Milí priatelia a priaznivci,

pozrite si naše najaktuálnejšie video z jesenného čistenia odpočívadla pri rieke Kysuca (Bobo, ďakujeme :) ) 

Územie pod odpočívadlom sme čistili dva razy, nepodarilo sa nám ho však vyčistiť celé. Predtým ako sa vôbec odhodláme na ďalšie čistenie, snažíme sa dohodnúť s kompetentnými na opatreniach, ktoré by bolo vhodné prijať pre celkové ozdravenie tejto lokality. Komunikujeme s Povodím Váhu, so Slovenskou správou ciest a Národnou diaľničnou spoločnosťou. Bližšie informácie o tejto téme prinesieme čoskoro.

http://www.youtube.com/watch?v=cC_Ng8Jotic

Posledná úprava Nedeľa, 16 Marec 2014 22:09
 
Štefanský splav Váhu 2013 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 22 December 2013 19:52

Štefanský splav opäť trošku netradične

Váh alebo Kysuca?

Hneď ráno  bolo aj vďaka vývoju počasia v Strečne rozhodnuté. Naše kroky (teda autá) viedli ku rieke Kysuca. Nálada našej mini posádky dobrá, hladina vody skvelá, nasadenie vysoké.

26.12.2013 sme za pár hodín videli kus krásnej kysuckej prírody, nejakú tú zver (dokonca nádherne sfarbeného Rybárika riečneho) a tento raz z opačnej strany odpočívadlo v Radoli, ktorému sme minulý rok venovali pomerne veľkú pozornosť. Úprimne, žiadna radosť pozerať tým smerom, odpadu je tam stále veľmi veľa. Snáď sa nám tento rok podarí vyhrať “boj s veternými mlynmi” a prijať v blízkosti odpočívadla opatrenia, ktoré túto lokalitu ozdravia.

Počasie bolo na dané ročné obdobie výnimočne teplé a tak mužská časť našej posádky neváhala a v závere splavu sa vykúpala v Kysucko-Vážskych vodách, ktoré mali príjemnú teplotu okolo 4 °C :-D

Fotky zo splavu si môžete pozrieť v našej galérii fotiek.

Turistický štvorček sa teší na ďalšiu akciu.

    

  

Pozvánka na Štefanský splav Váhu

Čaute kamaráti,
po roku Vás znova pozývame na zimnú akciu splavu Váhu.
Bude to už štvrtý ročník tak trochu bláznivej akcie. Tak neváhajte.

Akciu začneme 26.12.2013 približne o 10:00. Stretneme sa v Žiline
a rovnako ako minulý rok vyrazíme na pltnicu do Strečianskej úžiny.
Splav ukončíme v Strečne pri kompe.

Prosím prihláste sa nám aby sme vedeli zorganizovať celú akciu.
Bližšie informácie zverejníme pred akciou.

Skladať sa budeme len na dopravu, takže táto akcia Vás finančne nezruinuje.

A pozor, toto je jediný splav, kde je povolený tekutý neoprén do istej hrúbky Smile
Ďuri a Upon

Posledná úprava Nedeľa, 16 Marec 2014 21:23
 
Turistika Klapy 2013 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 18 November 2013 22:14

Na potulkách po horách....
...alebo ako Turistický štvorček Klapy navštívil
Smile

Klapy

V sobotu 16.11.2013 zorganizoval Turistický štvorček výstup na Klapy. Hoci počasie bolo chladnejšie, Slnko sa na nás usmievalo celý deň.
Turistiku sme zahájili presunom z Považskej Bystrice na Považský hrad, kde sme si plnými dúškami užili krajinu pod nami - ako na dlani.
Z Považského hradu sme sa ťahali smerom na Klapy, ktoré sme zdolali niečo popoludní. Na Klapoch sme zároveň stretli väčšiu skupinku nadšených turistov z Považskej Bystrice, s ktorými sme si vymenili pár priateľských slov a pobrali sme sa ďalej. Po ceste do Nimnice sme stretli viacero ďalších peších, nejakých koníkov a to všetko pozorujúc nádhernú, meniacu sa krajinu okolo nás. Keďže sme sa neponáhľali, v závere túry sme museli trochu pridať do kroku, aby sme stihli vlak naspäť do Žiliny, ktorý nás mal vyzdvihnúť v Nosiciach, kde sa nachádza aj zaujímavá súčasť Vážskej kaskády - Vodná nádrž Nosice. Za romantického západu Slnka sme sa vydali smer Žilina, do najbližšej reštaurácie na večeru, ktorú sme si po našom výkone určite zaslúžili Smile
Turistický štvorček sa teší na ďalšiu turistickú akciu.
Paťa


Posledná úprava Nedeľa, 19 Január 2014 18:52
 
Čistenie Kysuce 26.10.2013 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 03 November 2013 21:17

Čistenie Kysuce máme za sebou


...a úspešne. 26.10.2013 sa zišlo 20 úžasných ľudí, ktorí s nasadením a dobrou náladou vyzbierali spolu 280 vriec odpadu. 

Turistický štvorček týmto ďakuje všetkým svojim členom a dobrovoľníkom, vďaka ktorým sa darí organizovať akcie podobného typu. Vy napĺňaťe nielen vrecká s odpadom, ale aj poslanie, ktoré naše združenie má. Práve vďaka Vám má konanie Turistického štvorčeka zmysel. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu :-)

     


Posledná úprava Nedeľa, 19 Január 2014 18:51
 
«ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec»

Stránka 1 z 4
 

Partneri

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok