Archív akcií 2014
Štefánsky splav Váhu 2014 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 01 Január 2015 20:02

Štefánsky splav Váhu 2014

Tradičný Štefánsky splav štvorčeka bol opäť akciou ako sa patrí. Zimné počasie, sneženie, teplota niečo pod nulou a občas vietor. Skalných to však neodradilo a prišiel medzi nás aj nováčik Janko. Jediná škoda bola, že Upon nebol schopný plavby a robil nám len technickú podporu. Prvé pereje za mostom vo Vrútkach vyzvŕtali Paťin raft, ale zvládli to. Horšie dopadol prejazd popod konár. Všetci sa nahli na Jankovu stranu a ten sa nedobrovoľne vykúpal. Na nováčika to zobral veľmi športovo, nevzdal sa a sľúbil že pôjde aj nabudúce. Preskupili sme posádky a bez ďalších problémov sme prišli na pltisko. Tam nás už čakal Upon a zobral "zmrznutého" Janka s Miškou do Žiliny. My zvyšný sme sa nasadli do jedného raftu a splavili Váh do Strečna. Kúpanie si skúšal už len Zipy, keď chrbtom rozrážal vlny valiace sa do raftu.
Ďuri


Posledná úprava Štvrtok, 12 Marec 2015 19:59
 
Turistika v Malej Fatre - deň tretí PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 01 Január 2015 19:22

Prechod z Magury do Krasňan - deň tretí

Tretí deň vo Fatre a počasie stále vystrája. Hmlisto, zrážky a výstraha druhého stupňa na silný vietor :-( Z chaty sme sa vybrali do sedla pod Suchý. Vietor bol v pohode a chodník zasnežený, neprešľapaný ale dalo sa orientovať. V sedle sme sa zhodli na tom že na Suchý a hrebeň nepôjdeme. Vietor hučal v ďialke a bolo lepšie sa mu vyhnúť. Žltý traverz do sedla Priehyb je v lete pohodový, ale v zime je to lavínový terén. Snehu bolo do 20cm a bol dobre previazaný s trávou. Lavína nehrozila, ale chodník zmizol, bol úplne zafúkaný. Orientovali sme sa len podľa mapy a GPSky. Na pár miestach sme v lese aj objavili značku, ale zakrátko sme ju zas stratili. Bol to taký orientačný prechod a hľadanie najschodnejšej cesty. V sedle fúkal silný vietor a chodník bol namrznutý. Rozhodli sme sa neriskovať a vydali sme sa dole do Krasňan. Začiatok chodníka bol opäť neprešľapaný a v kosodrevine úplne stratený. Orientácia bola však jednoduchšia, lebo som ho mal v pamäti z leta. Nižšie už boli turistické stopy a nebolo čo riešiť. Zopár fotiek mlhy vo Fatre.
Tretí deň
vo Fatre pre mňa skončil. Lucka a Kamča ešte išli autobusom do Šteanovej a na chatu na Grúni. Štvrtý deň strávili v dierach a okolí Rozsutca. Počasie bolo opäť zlé. Zamračené, prehánky.

Ďuri

Posledná úprava Streda, 18 Február 2015 20:58
 
Turistika v Malej Fatre - deň druhý PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Štvrtok, 01 Január 2015 18:41

Martinská ferrata  - deň druhý

Druhý deň prechodu Malej Fatry sa niesol v duchu presunov a Martinskej ferraty. Počasie na hrebeni bolo dosť zlé. Hmlisto, silný vietor...nemalo zmysel sa tam motať.
Ráno sme z chaty pod Chlebom vyrazili dolu do Šútova na autobus a do Martina. Tam nás už čakal Upon a hurá na ferratu. V noci napadlo asi 10cm čerstvého snehu a stále snežilo. Čakalo nás "rozprávkové" dobrodružstvo. Prvá časť trasy vedie dolinou okolo potoka, ktorý križujú drevené mostíky. V polovici trasy začína ferrata - cesta zaistená oceľovým lanom, železnými stupmi...
Obliekli sme si sedáky, zapli slučky s karabínami a spravili si školenie o tom ako sa správať, liezť. Bol som učený dodržiavať maximálnu bezpečnosť pri lezení a tak som na to dohliadal a aj trochu bazíroval :-) Ferrata bola nádherne zasnežená, trošku zľadovatená a voči letu náročnejšia na pohyb. Ťažko sa to popisuje, možno fotky trošku vystihnú atmosféru. Užili sme si to nádherne. Po návrate do Martina nasledoval rýchly nákup a Marek nás odviezol do Turčianskych Kľačian. Odtiaľ sme po tme s čelovkami vyšli na chatu Maguru. Dali sme si večernú polievku, porozprávali s domácimi a išli konečne pospať. V číslach to bol opäť zaujímavý deň. 25km a cez 1500 výškových metrov hore, dole.

Ďuri


Posledná úprava Streda, 18 Február 2015 20:58
 
Turistika v Malej Fatre - deň prvý PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Utorok, 30 December 2014 17:14

Prechod Malej Fatry - krížom krážom - deň prvý

Čaute turisti. 20 až 23 december patril opäť Malej Fatre a turistkám/kamarátkam z Čiech. Tento krát prišla Lucia a Kamča.
Prvý deň bol trochu náročný (27km a 1675m stúpania) a počasiu sme prešli cez rozum. Silnému vetru sme sa výberom nezvyklej trasy vyhli a užili si aj pekné výhľady. O siedmej sme vyrazili zo Štefanovej na Podžiar a prešli sme cez Boboty do tiesňav. Prechod Sokolia sme po zvážení času vzdali a cez Starý dvor sme prišli do sedla Príslop. Ďalej po hrebeni cez Baraniarky, Kraviarske do Snilovského sedla. Po tme sme prišli na chatu pod Chlebom. Spal som tam druhý krát a opäť bola chata dosť plná a nočný kľud rušili turisti chtiví alkoholu. Našťastie každá flaška má svoje dno a zásoby im došli okolo druhej v noci. Potom sme sa už mohli ako tak vyspať. Štuple do uší na túto chatu považujem za nutnú výbavu :-)

Fotky z prvého dňa sú v dvoch albumoch. Klasika a HDR. Odporúčam kuknúť HDR. Nemusí sa každému páčiť, ale je to taký nezvyklý, výrazný štýl fotiek.

Ďuri


Posledná úprava Streda, 18 Február 2015 21:17
 
Ako dopadlo Štefánske posedenie PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Sobota, 27 December 2014 10:03
 
Dňa 26.12.2014  boli na základe riadneho hlasovania členov nášho združenia za (staro)nového predsedu zvolený Marek "Upon" Lutišanza podpredsedu Juraj "Ďuri" Čaplický.
 
Veľmi sa z nich tešíme a držíme palce im a zároveň celému nášmu združeniu, aby bol budúci rok minimálne taký úspešný ako tento.
 
Posledná úprava Pondelok, 15 Január 2018 14:45
 
«ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec»

Stránka 1 z 7
 

Partneri

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok