Archív akcií 2018
Benátska noc 2018 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 18 November 2018 15:31

Benátska noc 2018

11.08.2018 bola úžastná Benátska noc, nie že by som to chcel chváliť, ale bola presne taká, ako som si ju na začiatku vysníval. Chvíľku síce vypadalo, že bude pršať, ale nakoniec to bolo presne také, ako bolo treba. Veľa vody, úžasne osvietené. Mimoriadny kus práce odviedla Zuzka, večerné osvetlenie zaobstarala práve ona. Novým členom tímu bola Sisa, ktorá vytvorila plagát. Kristína dotiahla Evu a prepážku už mala na starosti klasická zostava- Ďuri, Dušo, Ľubo a Upon. Ale viac atmosféry z fotiek.

Tradíciu Benátskej noci sme s podporou Tepličky nad Váhom opäť zorganizovali. Už sa z toho stáva naša klasika. Vyčistiť potok, postaviť priehradu, pripraviť program, plagáty, výstavu fotiek... a to najmä kvôli deťom, ktoré okolo nás pobehovali už od rána a nevedeli sa dočkať kedy sa dostanú do lodí na vodu. Pozorne nás pozorovali, občas pomáhali a potom sa zabávali na vode. Nočné plavby bolo tento rok asi najkrajšie. Atmosféra nočného nasvietenia tmavého kanála Tepličky bola úžasná.

Upon, Ďuri
Album fotiek - klikni na obrázok

Posledná úprava Piatok, 22 Február 2019 17:52
 
Strihanie Jabloňovej aleje PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Nedeľa, 18 November 2018 15:21

Strihanie, obnova Jabloňovej aleje v Tepličke nad Váhom

Ahojte priatelia,
V apríli, sme sa opäť pustili s plnou vervou do jabloní. Wilhelmom sme priviezli rebríky a náradie a hneď sa pustili do strihania.

Bobovi sa video celkom podarilo a je lepšie ako kopa mojich rečí.
Veľké poďakovanie za obrovský kus práce patrí: Ľubovi, Ďurimu, Dušovi, Imriške (aj za pivo) a Bobovi
Upon
Album fotiek - klikni na obrázok

Posledná úprava Piatok, 22 Február 2019 17:51
 
Žilinská 1000ka - ZACUP PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Pondelok, 01 Október 2018 11:08

Žilinská 1000ka - ZACUP

Ahoj športovci a priaznivci extrémnych výkonov!


V tomto roku prichádza veľká zmena, ktorá jeden z najťažších kolektívnych pretekov na Slovensku Žilinskú 1000ku zahŕňajúci takmer všetky dimenzie pohybu určite posunie do kategórie TOP EXTRÉMU.
Spojili sme nielen zem a vzduch, ale pridali sme aj vodu. Všetko do jedného podujatia  ktoré sme pomenovali ZA CUP.
Veríme že toto spojenie dokonale preverí nielen výkony individuálnych športovcov na konci sezóny, ale preverí aj ich schopnosť pracovať v tíme na dosiahnutie spoločného cieľa. Veríme ich toto podujatie  posunie ďalej pri prekonávaní hlavne samého seba. Všetka námaha, pot a kŕče budú podčiarknuté hrubou lajnou zodpovednosti  voči kolegom v tíme, pretože výsledok každého vytvára výsledok tímu. A v extrémoch je naozaj dôležité nesklamať.

Zabudnite na to čo bolo, pripravte sa na to čo bude:
1, BEH – 11,66 km hore kopcom s prevýšením 587 metrov z Lodenice cez Dubeň a Zástranie zakončený podľa vyjadrení mnohých brutálnym záverom hore bývalou zjazdovkou na Straník s prevýšením 130 metrov. Iba mimochodom – komplet dĺžka trate Žilinskej 1000k bola 14 980m,
2, PARAGLIDING – nezmenený, 300 metrov beh z komplet výbavou od Hangáru na Straníku na štartovaciu plochu, potom čo najrýchlejší let bez pokazenia štartu a trafenie sa do koridoru na predanie štafety. Nič náročnejšie sa nedá vymyslieť.
3, BIKE – výšľap „ako nič“ z pristávacej plochy v Tepličke nad Váhom, po krátkom zahriatí na rovinke nepretržite hore kopcom cez Malý Straník až na vrchol Veľkého Straníka. Odtiaľ fajný zjazd do Tepličky a potom rovinka k Vodnému dielu.
4, KAJAK – novinka na podujatí. Po predaní štafety pri Skite parku  prebehnú pár sto metrov z kajakom na pleciach a následne skokom do kanálu na kajaku sa šprintom po pustenej vode s priehrady doplavia až do Lodenice, takmer až na miesto kde začínali bežci. Avšak tesne pred cieľom sa ešte musia pár desiatok metrov prebehnúť z kajakom na pleciach až do cieľa.

Pripravte sa na to čo bude – novú dimenziu extrému ktorú vám na Slovensku ponúkne iba Žilina.

Štartujeme v sobotu 13.10. 2018 o 12.00 hod Lodenica Žilina.

Podrobné informácie o preteku nájdete na www.x-air.sk

Posledná úprava Nedeľa, 18 November 2018 15:31
 
Vodácky kurz Gymnázium Varšavská 2018_6 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Sobota, 30 Jún 2018 12:48

Vodácky kurz Gymnázium Varšavská

Ahojte priatelia,
1.6. sme opäť navštívili náš obľúbený "gympeľ" na Varšavskej. Cieľom bola nadstavba vodáckeho školenia, ktoré sme začali minulý rok. Tak ako je to pre dnešnú dobu zvykom, študáci sa preriedili a prišlo ich len zopár. Ostalo však len zdravé jadro, tí čo mali odvahu a odhodlanie. Spoločne sme si prešli, čo nás čaká na vode v ďalšej časti kurzu a čo sa dá zažiť s nami na vode. Bola to pohoda pred ťažkým pokračovaním :-)
Žilinský kanál bol obsadený tréningmi pred pretekmi a samotnými pretekmi. Vďaka Sokolu Žilina sa nám podarilo nájsť termín 27.06 pre vodácku časť kurzu. Na kurze sa nám venoval aj pán Slúčik osobne!!! Keďže je to "stará škola" nič neponechal náhode a kurz bol nekompromisne tvrdý. Sedieť v lodi je vždy pohoda, ale po prevrátení v divokých perejách to môže byť nebezpečné. Chalani si teda museli najskôr vyskúšať a natrénovať aká je voda silná, tvrdá a mokrá :-)
Lucka nám dala školenie z prežitia vo vode bez lode, hádzačky a iných potrebných spôsobov sebazáchrany a záchrany. Chalani s Uponom museli preplávať celý kanál a rozhodne to nebolo jednoduché. Na konci kanálu sme si natrénovali aj záchranu s hádzačkou z brehu. Až po tomto tvrdom začiatku mali chalani možnosť nasadnúť do kajakov. Predtým však dostali školenie od najpovolanejšieho, teda od pána Slúčika ako vlastne vôbec držať pádlo. Potom si mohli sadnúť do kajaku a skúsiť si splaviť kanál. Väčšina chalanov sa prevrátila a zachraňovali sme kajaky a "kajakárov". Po predchádzajúcej časti tréningu to však bola pohoda.
Chalani dostali hodne tvrdý tréning a prežili ho s cťou a s úsmevom. Za to im patrí pochvala a radi ich uvidíme znova na vode. Ešte sa musia naučiť kajakovať :-)
Tento kurz sa uskutočnil s podporou firmy IBM. Ďakujeme.
Upon, Ďuri, Braňo
Album fotiek - klikni na obrázok

Posledná úprava Piatok, 22 Február 2019 17:51
 
Splav Turca 2018_4 PDF Tlačiť E-mail
Napísal Administrator   
Sobota, 21 Apríl 2018 13:58

Splav riečky Turiec

Ahojte priatelia,
4.apríla v stredu poobede sme spolu s Bobom, Dušanom a Ďurim opustili skôr prácu a vyrazili za ďalším vodáckym dobrodružstvom na Turiec. Posledne sme splavovali Turiec v roku 2014. Bolo teda načase sa tam vrátiť :-)
Tento raz sme začali splav z vyššieho miesta a to z Jazernice. Splav sme začali malou riečkou Teplica, ktorá sa vlieva do Turca po asi 1km. Tento kilometer nám trval až pol hodinu. Pár krát sme museli z lodí, preniesť okolo padnutých stromov, mostíkov, elektrických ohradníkov... Čakali sme že to bude náročná predieračka cez kríky a stromy, ale že budeme až tak pomalí sme nečakali. Plán že prídeme do Martina sa začal rozplývať. O pol piatej sme boli konečne na Turci a predieranie cez kríky a stromy pokračovalo. V najväčšej húštine sa Dušan rozhodol nedobrovoľne kúpať. Vôbec sme mu nezávideli. Musel sa nejako predrať, preplávať aj z loďou na breh a vyškriabať sa na pole. Bolo to však jediné kúpanie, takže pohoda :-)
Turiec je ináč úžasný. Neuveriteľné meandre, vpravo, ľavo, naspäť, krásne výhľady na Malú a Veľkú Fatru, voda tečie na úrovni okolitých polí, v okolí stáda srniek... nádhera.
Prvú a reálne aj poslednú vlakovú možnosť vrátiť sa po auto sme v Kláštore pod Znievom nevyužili. Voda nás natoľko očarila, že sme sa rozhodli pokračovať ďalej. Tma nás zastihla pri dedinke Valentová a tam sme museli skončiť. Nikde nikoho a najbližší autobus až ráno o šiestej. Z Martinčanov nám nikto nepomohol, tak som si po auto musel zabehnúť. Necelých 8 km nebolo predsa až tak moc. Navyše som sa pri behu zahrial a chalani museli klepať kosu na zástavke :-)
Ďuri
Album fotiek - klikni na obrázok

Posledná úprava Pondelok, 01 Október 2018 11:11
 
«ZačiatokDozadu12DopreduKoniec»

Stránka 1 z 2
 

Partneri

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok