Naše aktivity PDF Tlačiť E-mail

Čistenie turistických chodníkov a vodných tokov

Máme radi prírodu, turistiku a vodné športy. Táto záľuba nás viacerých celkom prirodzene spojila. Spolu sme organizovali rôzne turistické aktivity a v rámci nich kládli dôraz na ochranu životného prostredia. Z týchto aktivít sa zrodilo naše občianske združenie, ktoré má za cieľ pomáhať chrániť našú rodnú hrudu. Čistili sme okolie vodných tokov Váh, Kysuca, Varínka, Biokoridor, Turiec, VD Žilina, Rajčianka.


Vzdelávanie, prezentácie

Rozvoj našich členov a pomoc našim dobrovoľníkom: V rámci aktivít nášho združenia rozvíjame u verejnosti nielen znalosti o environmentálnej problematike.
Naši členovia sa priebežne vzdelávajú v rôznych oblastiach: história, biológia, bezpečný pohyb v exponovanom teréne, technológia výroby lode a iné.

Vedieme našich členov, aby sa tešili z úlohy a boli za ňu zodpovední.
O čomkoľvek sa radi poradíme, spravíme prezentáciu, odovzdáme know –how.

Najväčšiu prezentáciu sme doposiaľ mali na Staničke Žilina -  Záriečie. Prezentácia bola spojená s výstavou fotografií z našich aktivít.


VHT, Turistika, Feraty

Organizujeme a naši členovia sa zúčasňujú rôznych výprav do vysokých hôr. Niekedy sú vedúcimi expedícií. Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Malá a Veľká Fatra, Kačkar (3900 m ), Ararat (5160 m) TUR., Rakúske Alpy...


Lezenie v Gill aréne

Ak sa chcete zabaviť lezením, v prípade záujmu je možné sa dohodnúť so štvorčekovskými lezcami Uponom a Ďurim (+ 421 949 833 046). Každý utorok večer v Gill aréne.


Certifikát Čistej rieky

Chceli by sme udeliť certifikát čistej rieky spolupracujúcim obciam. (V spolupráci s NP Malá Fatra a Fatranským spolkom).

Zatiaľ sme udelili certifikát len na úsek Vrútky - Nezbudská Lúčka na rok 2012/2014. Keďže smeti sú sezónna záležitosť, budeme stav monitorovať a ročne vyhodnocovať.

Varínka v obci Belá 2013/2014.

Biokoridor 2012, 2015/2016.

Potok Teplička 2013/2016.


Tvorba náučného chodníka

Chceli by sme vytvoriť náučný chodník v blízkosti spomenutých tokov. Na tabuliach budú prírodné zaujímavosti takmer svetového rangu. Tu sa otvára spolupráca s Fatranským spolkom na ktorú sa veľmi tešíme.

 
 

Partneri

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok